مقالات

سریال نون خ با مصرف تنوع رنگ های مختلف روبان های آراپک

سریال تلویزیونی و اجتماعی نون خ که چندین و چند سال است در عیام عید نوروز از شبکه تلویزیون ملی، مهمان خانه ها است، تا کنون ۳ فصل از این سریال ساخته شده است.

نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده است. سریال نون خ پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۳۹۸ بود. این سریال در سه فصل در سال های۱۳۹۹ و ۱۴۰۰  با توجه به شیوع ویروس کرونا با داستان های متفاوت از شبکه یک سیما و شبکه تماشا پخش شده است. و سه سال پربیننده ترین سریال های نوروزی صدا و سیما بوده است.

سریال نون خ رقیب سریال تلویزیون پایتخت به کارگردانی محسن تنابنده در سال 1398 بوده که عیام عید نوروز را برای کلیه بینندگان و هموطنان ایران عزیز پر از شادی و خنده کرده است

در سریال نون خ با توجه به لوکیشن و طراحی سریال که در غرب کشور و  در روستای پالنگان ، مجیج ، پریان استان کرمانشاه فیلم برداری شده است ، توانسته آن گویش زبان کردی با زیباترین رسم رسوم کردی را نمایان سازد.

 

نون خ آراپک

یکی از خاص ترین موضوعات در این سریال پوشش لباس های کلیه هنرمندان ، بویژه بانوان عزیز این سریال است که با استفاده از تنوع رنگی در دوخت لباس های محلی کردی و با ترکیب روبان های ساتن و حریر و پولک هایی که حسب زیبایی این لباس بکار رفته توانسته دل هر بانوی بینده ای را بدست آورد و سریال را پررنگ تر در ذهن ها نقش بندد.

رنگ هایی چون روبان ساتن قرمز - سبز - زرد - نارنجی و آبی که هر رنگ بیانگوی ادبیاتی خاص در فرهنگ دیرینه و کهن کرد نشین است

این سریال سرتاسر لذت انرژی است که از لحظه شروع یا تیتراژ آن با آهنگ های موزیک تیتراژ خاص آن که شروع شده و ادامه دار است.

در ادامه لینک های دانلود کلیه موزیک ها یا آهنگ های تیتراژ سریال جهت دانلود گذاشته شده است