مقالات

سریال نون خ با مصرف تنوع رنگ های مختلف روبان های آراپک

سریال تلویزیونی و اجتماعی نون خ که چندین و چند سال است در عیام عید نوروز از شبکه تلویزیون ملی، مهمان خانه ها است، تا کنون ۳ فصل از این سریال ساخته شده است.

نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده است. سریال نون خ پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۳۹۸ بود. این سریال در سه فصل در سال های۱۳۹۹ و ۱۴۰۰  با توجه به شیوع ویروس کرونا با داستان های متفاوت از شبکه یک سیما و شبکه تماشا پخش شده است. و سه سال پربیننده ترین سریال های نوروزی صدا و سیما بوده است.

سریال نون خ رقیب سریال تلویزیون پایتخت به کارگردانی محسن تنابنده در سال 1398 بوده که عیام عید نوروز را برای کلیه بینندگان و هموطنان ایران عزیز پر از شادی و خنده کرده است

در سریال نون خ با توجه به لوکیشن و طراحی سریال که در غرب کشور و  در روستای پالنگان ، مجیج ، پریان استان کرمانشاه فیلم برداری شده است ، توانسته آن گویش زبان کردی با زیباترین رسم رسوم کردی را نمایان سازد.

 

نون خ آراپک

یکی از خاص ترین موضوعات در این سریال پوشش لباس های کلیه هنرمندان ، بویژه بانوان عزیز این سریال است که با استفاده از تنوع رنگی در دوخت لباس های محلی کردی و با ترکیب روبان های ساتن و حریر و پولک هایی که حسب زیبایی این لباس بکار رفته توانسته دل هر بانوی بینده ای را بدست آورد و سریال را پررنگ تر در ذهن ها نقش بندد.

رنگ هایی چون روبان ساتن قرمز - سبز - زرد - نارنجی و آبی که هر رنگ بیانگوی ادبیاتی خاص در فرهنگ دیرینه و کهن کرد نشین است

این سریال سرتاسر لذت انرژی است که از لحظه شروع یا تیتراژ آن با آهنگ های موزیک تیتراژ خاص آن که شروع شده و ادامه دار است.

در ادامه لینک های دانلود کلیه موزیک ها یا آهنگ های تیتراژ سریال جهت دانلود گذاشته شده است
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در skype
Skype
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
بازگشت به لیست